Różności

Budowa „po swojemu”

„Po swojemu” czyli jak? Bo nie chodzi oczywiście o to, by budować dom nie trzymając się projektu, nie spełniać wytycznych budowy czy norm budowlanych.

„Po swojemu”czyli w zgodzie ze sobą, swoimi marzeniami, potrzebami i aktualnymi możliwościami.”Po swojemu”czyli tak jak rzeczywiście Ty chcesz. Nie tak jak pokazują to reklamy, wystawy sklepowe czy kolorowe czasopisma. Jeśli Twój pomysł nie znalazł jeszcze bliźniaka na Pinterest, nie oznacza, że jest on zły albo gorszy. Jest po prostu TWÓJ. Jeśli dostajesz milion gotowych rozwiązań od rodziny czy znajomych, milion dobrych rad i pomysłów, lecz nie współgrają one z Twoją wizją, to po prostu powiedz: „Brzmi fajnie, ale to nie dla mnie. Dzięki.” Pamiętaj, że dom, który budujesz dla siebie i swojej rodziny, będzie częścią Ciebie, Twojej rodziny, nieodłączną częścią Waszej codzienności. Ma być dla Ciebie funkcjonalny, wygodny, piękny. Ma być Twoim domem marzeń.

Buduj dom po swojemu, a więc w swoim rytmie. Możesz to zrobić w rok(albo i krócej), a możesz budować przez 5 czy nawet 10 lat. Rób tak, by czuć w sercu pokój i pewność, że dobrze robisz. Wyznacz priorytet i podążaj za nim, jednak w czasie budowy pozwól sobie na pewną nieterminowość, opóźnienia, bo NIE WSZYSTKO ZALEŻY OD CIEBIE. Twoje poczucie spełnienia jest w zasięgu Twojej ręki i na tym skup się najbardziej. To Ty spełniasz swoje marzenia. Oby budowa domu była jednym ze zrealizowanych marzeń! A życie w swojej chatce płynęło wolno, uważnie i mega radośnie! 

W planowaniu budowy warto korzystać z pomocy ówczesnego świata. Polecam Ci skorzystać z kilku naprawdę ciekawych aplikacji, o których przeczytasz tutaj.

Mariola

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *